Sport

Njëmbëdhjetëshi i lojtarëve fantastikë që asnjëherë nuk e fituan “Topin e Artë”

 

“Topi i Artë” nuk ka shkuar në duart e disa futbollistëve që kanë qenë prej më të mirëve në të gjithë historinë e futbollit. Ky çmim në dekadën e fundit është dominuar nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Por, është një numër i madh i futbollistëve të cilët asnjëherë nuk e kanë fituar çmimin prestigjioz, shkruan gazeta spanjolle “Marca”, të hënën.

Veç këtij njëmbëdhjetëshi, “Topin e Artë” nuk e kanë fituar as Gianluigi Buffon, Javier Zanetti, Alessandro Nesta, Philipp Lahm, Steven Gerrard, Ryan Giggs, Arjen Robben dhe Alessandro Del Piero.