3 perditesime
22:54

Barcelona eliminohet nga Championsi me humbje në “Camp Nou”

Barcelona nuk ka arritur të kalojë fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për herë të dytë rresht. Barça ka humbur në “Camp Nou” nga Bayern Munichu, të mërkurën mbrëma me rezultatin 3:0. Në fakt, Barça u eliminua pas fitores së Interit ndaj Plzeni 4:0 dhe dueli ndaj Bayernit nuk kishte vlerë të madhe.

Në fitoren e Bayernit realizuan Sadio Mane në minutën e 10-të, Eric Maxim Choupo-Moting në minutën e 31-të dhe Benjamin Pavard në kohën shtesë. Serge Gnabry bëri dy asistime në këtë ndeshje. Barcelona ka katër pikë dhe renditet e treta në Grupin C.

Bayerni me pikë maksimale, 15, kalon në fazën nokaut. Barça garat do t’i vazhdojë në Ligën e Evropës.

21:55

Bayerni shkon në pushim me epërsinë e dy golave ndaj Barçës

Pjesa e parë e ndeshjes Barcelona – Bayern Munich ka përfunduar.

Bayern Munichu është duke fituar kundër Barçës me rezultatin 2:0.

Sadio Mane (10’) dhe Erik Choupo – Moting (31’), realizuan për ekipin gjerman.

Ndeshja i takon Grupit C të Ligës së Kampionëve dhe po luhet në “Camp Nou”.

21:35

Bayerni shënon golin e dytë kundër Barçës

Bayerni ka shënuar edhe golin e dytë në “Camp Nou” kundër Barcelonës.

Eric Maxim Choupo-Moting ka realizuar në minutën e  31-të.

Asistues edhe te goli i dytë është Serge Gnabry.

21:14

Bayerni në epërsi ndaj Barcelonës

Bayern Munichu ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Barcelonës.

Golin për “bavarezët” e ka shënuar Sadio Mane në minutën e 10-të.

Kjo ndeshje po zhvillohet në “Camp Nou” dhe i takon Grupit C të Ligës së Kampionëve.