Sport

Bashkimi mund Vëllaznimin në Gjakovë

 

Bashkimi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme, duke mundur Vëllaznimin në Gjakovë me rezultat 76:84 (14:22, 24:21, 18:20, 20:21), në xhiron e tetë të Prince Caffe Superligës.

Te Vëllaznimi u dalluan Burim Zekiqi me 15 pikë e gjashtë kërcime dhe Damonte Dodd me 12 pikë e nëntë kërcime, kurse te Bashkimi më i miri ishte Fisnik Rugova me 20 pikë e tetë kërcime.