Sport

Grupi A: Senegali me Manen në përbërje, ka shpresa të mëdha

Foto: AP
 

Senegali ka shumë më tepër në ekip sesa thjesht një Sadio Mane. I “armatosur” me lojtarë nga të gjitha ligat kryesore të Evropës, ekipi aktual e Senegalit është për shumë njohës më i miri nga Afrika që ka shkuar ndonjëherë në një Kupë Botërore. Kjo ka rritur shpresat se Senegali mund t'i sigurojë kontinentit gjysmëfinalistin e parë të Kupës së Botës.

Mane është padyshim ylli më i madh dhe i prinë ekipit, por portieri Edouard Mendy, mbrojtësi Kalidou Koulibaly, mesfushorët Idrissa Gueye dhe Cheikhou Kouyate dhe sulmuesi Ismaila Sarr dëshmojnë se Senegali ka kualitet të madh.