5 perditesime
19:55

Mbyllet pa fitues ndeshja Prishtina – Gjilani

Prishtina nuk ka arritur ta ruajë dy herë epërsinë e krijuar përballë Gjilanit.

Ndeshja e luajtur të shtunën mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përfundoi me rezultatin e barabartë 2:2.

Kjo ndeshje i takoi javës së 15-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Prishtina pas 14 ndeshjeve të luajtura zë vendin e tretë me 23 pikë, sa ka edhe Gjilani një pozitë më poshtë dhe me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

19:34

Gjilani barazon sërish rezultatin me Dabiqajn

Gjilani ka shënuar sërish në Prishtinë. Sërish ishte Albert Dabiqaj ai që shënoi për barazimin e dytë në ndeshjen ndaj Prishtinës (2:2).

Ai në tentim për të harkuar mposhti Ardit Nikën në minutën e 74-t.

19:23

Prapashtica shënon, Prishtina në epërsi sërish

Albin Prapashtica ka shënuar golin e epërsisë së dytë të Prishtinës.

Ai shënoi në minutën e 63-të me gjuajtje të fortë nga afërsia e 11-të metëshit të Gjilanit.

Prishtina po fiton 2:1.

19:17

Gjilani barazon rezultatin ndaj Prishtinës

Albert Dabiqaj e ka shënuar golin e barazimit në ndeshjen ndaj Prishtinës.

Ai shënoi në minutën e 57-të nga afërsia për ta barazuar rezultatin në 1:1.

Kjo ndeshje po luhet në “Fadil Vokrri” dhe i takon javës së 15-të të Superligës në futboll.

18:53

Prishtina në epërsi pas pjesës së parë

Prishtina e ka mbyllur me epërsi minimale pjesën e parë të ndeshjes kundër Gjilanit.

Golin e vetëm në pjesën e parë e shënoi Arlind Shabani në minutën e 41-të.

Ndeshja po luhet në Prishtinë dhe i takon javës së 15-të të Superligës së Kosovës në futboll.

18:47

Prishtina në epërsi ndaj Gjilanit

Prishtina ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Gjilanit.

Golin e epërsisë për bardhekaltërit e shënoi Arlind Shabani në minutën e 41-të.

Ai shënoi nga afërsia për epërsinë e të përzgjedhurve të Ismet Munishit.

Kjo ndeshje po luhet në ‘Fadil Vokrri” dhe i takon javës së 15-të të Superligës në futboll.