Sport

Superderbi: Liverpool - Real Madrid

 

Finalja e sezonit të shkuar, ajo ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit, do të përsëritet në fazën nokaut të këtij sezoni.

Liverpooli dhe Reali, do të përballen në 1/8 e finales. Kështu u vendos në shortin që u hodh të hënën.