Sport

Ancelotti i del në mbrojtje Benzemas që nuk luajti shumë për Realin para Kupës së Botës

 

Trajneri Carlo Ancelotti mbrojti Karim Benzema nga akuzat se ai nuk po luan me Real Madridin për të qenë gati për Kupën e Botës, duke thënë të mërkurën se vetë sulmuesi francez është i mërzitur për mungesën e minutave në prag të turneut në Katar. 34-vjeçari Benzema, i cili është përballur me lodhjen e muskujve, do të humbasë ndeshjen e tij të gjashtë rresht kur Real Madridi do të presë Cadizin në kuadër të ligës spanjolle të enjten. Kjo do të jetë ndeshja e fundit e klubit para pushimit të Kupës së Botës. Ancelotti tha se ishte “marrëzi” që njerëzit të thoshin se Benzema po përpiqej të ruhej për Përfaqësuesen e Francës. Benzema nuk është përfshirë fare në ekip për ndeshjen që Reali e luan ndaj Cadizit.

“Është një sëmundje e vogël dhe Karim është përpjekur të shërohet prej saj”, tha trajneri i Real Madridit. “Ai është i pari që është i frustruar me situatën, pasi po hyn në Kupën e Botës pa minutat që do t'i duheshin për të qenë në gjendje më të mirë”.