Sport

Araujo pritet të luajë për Uruguain

 

Qendërmbrojtësi i Uruguait, Ronald Araujo ka stërvitur me ekipin përpara ndeshjes kundër Koresë së Jugut të enjten në kuadër të grupit H të Kupës së Botës.

Mbrojtësi i Barcelonës është duke u rikuperuar nga një operacion në kofshë dhe pavarësisht shqetësimeve të ekipit të La Ligës, ai pritet të luajë për Uruguain.