Sport

Basketboll, derbi mes Trepçës dhe Pejës

 

Këtë fundjavë luhen tri ndeshje të xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Sonte prej orës 19:00 është ndeshja Ponte Prizreni – Rahoveci.

Ndërkohë të dielën janë dy ndeshje tjera. Fillimisht prej orës 17:00, Vëllaznimi e sfidon kampionin në fuqi, Golden Eagle Yllin.