Sport

Murali i Maradonas që u zbulua në përvjetorin e vdekjes së tij

 

Murali i gjatë 28.75 metra i legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, është inauguruar të shtunën, në përvjetorin e dytë të vdekjes së tij dhe pak para nisjes së ndeshjes ndërmjet Argjentinës dhe Meksikës në Botëror.

Murali përmban shumë imazhe të Maradonas në faza të ndryshme të jetës së tij. Kur luante për Boca Juniorsin, për Përfaqësuesen e Argjentinës dhe për Napolin në Itali.