Sport

Brazili i jashtëzakonshëm

Brazili ne Boterorin ne Katar - futboll - statistika
Foto: AP
 

Brazili arriti një tjetër fitore në Kupën e Botës. Të hënën, brazilianët mposhtën Zvicrën me rezultatin 1:0 dhe kanë avancuar në 1/8 e finales.

Me fitore, Brazili ka vazhduar me tjera rekorde. Ky rezultat, ka bërë që Brazili të jetë i pamposhtur në fazën grupore për 17 ndeshje rresht. Ka 14 fitore e tri barazime.