Sport

Xhaka për ndeshjen ndaj Serbisë: Nuk ka rëndësi kundër kujt luajmë

Granit Xhaka - festa
 

Granit Xhaka është pyetur të hënën mbrëma për ndeshjen vendimtare të Zvicrës ndaj Serbisë. Pyetjen ia ka bërë një gazetar serb, pas ndeshjes së Zvicrës me Brazilin.

“Nuk ka rëndësi ndaj kujt luajmë. Ne jemi futbollistë profesionistë. Ndihem mirë duke luajtur ndaj Brazilit, Kamerunit dhe Serbisë”, ka thënë Xhaka, përcjell “b92.net”, që ka gazetarët e tij në Katar.