Sport

SHBA-ja në fazën tjetër, eliminon Iranin

FOTO: AP
 

Goli i Christian Pulisicit në minutën e 38-të ka vendosur sfidën mes SHBA-së dhe Iranit. SHBA-ja ka fituar 1:0 për të avancuar në një të tetën e finales në Kupën e Botës në Katar.

Pulisic shënoi nga afërsia, ndërsa pësoi lëndim në duel me portierin iranian. Ai nuk u kthye në fushë për disa minuta për shkak të përplasjes, ndërsa u zëvendësua në pushim midis pjesëve.