Sport

AP: Rikthehet ndeshja e nxehtë e Zvicrës me Serbinë

FOTO: AP
 

Humbja e Zvicrës e bëri ndeshjen e ardhshme të Kupës së Botës edhe më tërheqëse. Dhe shumë të nxehtë po ashtu.

Që kur është publikuar orari i ndeshjeve, në prill, dueli i Grupit G ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë ka qenë një për t'u evidentuar. Jo vetëm për shkak të lojtarëve të talentuar në të dyja skuadrat, por për shkak të tensioneve politike që sollën në fushë kur u takuan në Botërorin e fundit.