Sport

Veteranët me rol të rëndësishëm në ekipin e ri të Spanjës

FOTO: AP
 

Pas vërshëllimës së fundit në barazimit 1:1 të Spanjës me Gjermaninë në Kupën e Botës, të dielën, trajneri Luis Enrique doli në fushë dhe filloi të fliste me disa nga lojtarët e tij.

Enrique kaloi më shumë kohë me njërin prej tyre - Sergio Busquetsin. Mesfushori Busquets është i vetmi anëtar i mbetur në përfaqësuese i skuadrës së Spanjës që fitoi Kupën e Botës në vitin 2010. Busquets dhe veteranët e tjerë në ekip janë ende duke luajtur rol të rëndësishëm për Luis Enriquen në Katar, ku Spanja ka një nga skuadrat më të reja.