Sport

Sytë te Xhaka dhe Shaqiri për ndeshjen që pritet me interesim të madh

 

Zvicra do ta kërkojë kualifikimin në fazën nokaut të Kupës së Botës, të premten në duelin jo të zakontë kundër Serbisë. Përfaqësueset evropiane do të takohen në stadiumin “974” dhe synojnë avancimin nga Grupi G, ku lider është Brazili.

Ndeshja Serbia – Zvicra luhet prej orën 20:00.