Sport

Polonia përgatitet për penallti ndaj Francës

Foto: AP
 

Te Polonia po përgatiten për penallti për ndeshjen e 1/8 e finales kundër Francës. Në stërvitjet e fundit, polakët janë fokusuar në gjuajtjet nga pika e bardhë, pasi besojnë se fituesi i këtij dueli mund të përcaktohet nga penalltitë.

Ndeshja mes Francës dhe Polonisë, do të zhvillohet të dielën prej orës 16:00. Franca përfundoi e para në Grupin D me gjashtë pikë, ndërsa Polonia tuboi katër pikë në fazën e grupeve dhe doli e dyta në Grupin C.