Sport

Xhemaili flet për ndeshjen Zvicër-Serbi

Foto: AP
 

Ish-mesfushori i Zvicrës, Blerim Xhemaili, ka folur për duelin me Serbinë që zviceranët e luajnë sonte prej orës 20:00, që vlerësohet si ndeshje vendimtare dhe shumë e nxehtë në kuadër të Grupit G.

Xhemaili ishte pjesë e Zvicrës në Botërorin e vitit 2018 kur triumfuan 2:1 ndaj Serbisë dhe luajti në atë ndeshje. Ai ka pranuar se këtë herë Zvicra nuk do ta ketë lehtë, por është e bindur sërish në fitore me rezultatin identik sikur para katër vjetësh.