Sport

Ronaldo starton ndaj Koresë së Jugut, Fernandes në stol

Foto: AP
 

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos ka bërë disa ndryshime në formacion për duelin kundër Koresë së Jugut, por repartit të sulmit do t’i prijë Cristiano Ronaldo.

Ronaldo, i cili ishte në dyshim para këtij dueli për shkak të gjendjes fizike është titullar dhe do të luajë përkrah Ricardo Hortas, të cilët do të përkrahen nga Vitinha që është zhvendosur prapa. Mesfusha e Portugalisë, përbëhet nga Joao Maria, Ruben Neves e Matheus Nunes.