Sport

Xhaka e Shaqiri kërkojnë edhe rekordin në ndeshjen ndaj Serbisë

 

Që ndeshja me Serbinë është e veçantë për Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, kjo as që diskutohet. Pos që janë maksimalisht të motivuar, Xhaka e Shaqiri në ndeshjen e sontme mund të vendosin rekorde, ka shkruar blick.ch.

Të dy pritet ta luajnë ndeshjen e 11-të për Zvicrën në Botëror, që është rekord.