Sport

Griezmanni ndihmon bashkëlojtarët të shkëlqejnë në Kupën e Botës

FOTO: AP
 

Antoine Griezmann po shijon rolin e ri, duke ndihmuar të tjerët në Kupën e Botës në vend që të shqetësohet për të shënuar gola për Francën. Griezmann është i treti në listën e shënuesve më të mirë të të gjitha kohëve të vendit të tij, me 42 gola. Por në Katar ai po luan në një rol të mesfushorit të djathtë në formacionin 4-3-3 dhe ende nuk ka shënuar. Duke shkuar në 1/8 e finales kundër Polonisë, të dielën, ai nuk është aspak i stresuar për mungesën e golave.

“Nuk po e ngarkoj trurin tim duke menduar se si të shënoj. Skuadra ka nevojë për mua më shumë në zemër të fushës”, tha Griezmann të premten. “Më pëlqen të jem lidhja mes mesfushës dhe sulmit. Jam më shumë në një rol ku futem thellë dhe përpiqem të ndihmoj të tjerët”.