Sport

Deschamps tregon se kujt i frikësohet te Polonia

 

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, është i vetëdijshëm se kapiteni i Polonisë, Robert Lewandowski, është shumë i rrezikshëm, dhe se mund t’i shkaktojë shumë telashe skuadrës franceze në një të tetën e finales.

Lewandowski e ka shënuar vetëm një gol në fazën grupore të turneut dhe të parin në një Kupë të Botës.