Sport

Pele në gjendje të rëndë shëndetësore

Foto: EPA
 

Numër i madh i mesazheve përkrahëse nga mbarë bota kanë shkuar të shtunën për legjendën e futbollit, Pelen, tri herë fituesin e Kupës së Botës.

Pele aktualisht është në spital, dhe gjendja e tij shëndetësore nuk është e mirë, kanë shkruar mediat e huaja.