Sport

Seleksionuesi i Portugalisë kritikon Ronaldon

 

Trajneri i Portugalisë, Fernando Sancho e ka qortuar Cristiano Ronaldon për reagimin e tij të zemëruar pasi u zëvendësua kundër Koresë së Jugut dhe refuzoi të konfirmojë nëse ai do të startojë tani kundër Zvicrës. Ronaldo u pa duke folur dhe duke bërë gjeste kur u largua nga ndeshja, megjithëse lojtari dhe trajneri thanë menjëherë pas ndeshjes se po i drejtohej një kundërshtari të Koresë së Jugut.

Megjithatë, Santos në konferencën për shtyp të hënën tha se që atëherë ai kishte shqyrtuar pamjet. “I pashë imazhet - nuk më pëlqeu”, tha Santos. “Aspak. Nuk më pëlqeu vërtet”. Ronaldo ka shënuar vetëm një gol në tri ndeshjet e Portugalisë në fazën e grupeve, në të cilat ishte titullar. Ai shënoi nga penalltia në ndeshjen hapëse kundër Ganës.