Sport

Saka insiston se Anglia nuk i frikësohet Francës

 

Bukayo Saka ka insistuar të hënën se Anglia nuk ka asnjë arsye të ndihet inferiore ndaj Francës përpara duelit çerekfinal të Kupës së Botës.

Franca është kampione në fuqi dhe po vlerësohet favoriti kryesor për ta fituar titullin. Saka ka thënë se ka parasysh fuqinë e Francës, por ka shtuar se Anglia meriton respekt më të madh para ndeshjes të së shtunës.