Sport

Livakoviq bëhet portieri i tretë me tri penallti të pritura në Botëror

Dominik Livakoviq i Kroacise
Foto: AP
 

Kroati Dominik Livakoviq është bërë portieri i tretë që ka pritur tri penallti në një seri goditjesh nga pika e bardhë në Kupën e Botës.

FIFA ka njoftuar se këtë e ka arritur edhe Ricardo i Portugalisë në vitin 2006 ndaj Anglisë dhe kroati tjetër, Danijel Subashiq ndaj Danimarkës në vitin 2018.