Sport

Brazili kalon në çerekfinale me fitore impresive

Foto: AP
 

Brazili nuk ka hasur në vështirësi për ta kaluar pengesën e parë në fazën nokaut në Kupën e Botës në Katar. Të hënën mbrëma, yjet brazilianë kanë shkëlqyer në pjesën e parë dhe janë ndalur në të dytën. Por paraqitja impresive në pjesën e parë ishte e mjaftueshme për fitoren e thellë të Brazilit ndaj Koresë së Jugut.

Brazili shënoi katër gola për 36 minuta për fitoren 4:1. Vinicius Junior shënoi që në minutën e shtatë për të paralajmëruar atë që e pret Korenë e Jugut.