Sport

Brazili ka aktivizuar të gjithë 26 lojtarët në Botëror

Brazili Katar 2022
Foto: AP
 

Me epërsinë bindëse të krijuar në pjesën e parë, Brazili ka pasur mundësinë të aktivizojë lojtarë rezervistë në ndeshjen ndaj Koresë së Jugut.

Selektori Tite ka shfrytëzuar maksimalisht mundësinë dhe tashmë të gjithë 26 lojtarët e Brazilit kanë luajtur në Katar.