Sport

Paulo Dybala, ylli i Serie A që nuk po i duhet Argjentinës në Botëror

FOTO: AP
 

Paulo Dybala ka postuar një fotografi në Instagram duke qeshur së bashku me bashkëlojtarin tek Argjentina, Lionel Messi, me fjalët shoqëruese: “Ne vazhdojmë me një buzëqeshje! Shkojmë”.

Argjentina mund të jetë gjithnjë e më afër një vendi në finalen e Kupës së Botës. Por, në aspektin personal, Botërori i Katarit nuk ka qenë asgjë për të qeshur për Dybalan. Sulmuesi i skuadrës së Romës nuk e ka luajtur ende asnjë minutë në Kupën e Botës, pavarësisht dëmtimeve që prekën Argjentinën në ecurinë e saj të trazuar drejt çerekfinales dhe formën e dobët të Lautaro Martinezit.