Sport

Yakin mbetet në krye të Zvicrës

 

Murat Yakin do ta vazhdojë punën e tij si trajner i Zvicrës, pavarësisht humbjes së thellë nga Portugalia dhe eliminimit në Kupën e Botës. Kështu, ka insistuar të mërkurën drejtori i përfaqësueses zvicrane, Pierluigi Tami.

Zvicra, të martën mbrëma u mposht 6:1 nga Portugalia në 1/8 e finales. Për Zvicrën, kjo ishte humbja e dytë në katër ndeshje të luajtura në total në Kupën e Botës, ku arriti të regjistrojë edhe dy fitore.