Sport

Hazardi tërhiqet nga Belgjika

 

Mesfushori Eden Hazard i ka dhënë fund karrierës me Përfaqësuesen e Belgjikës. Pensionimi i Hazardit ka ardhur pak ditë pasi Belgjika u eliminua në fazën e grupeve të Kampionatit Botëror “Katari 2022”.

Me një fitore, një barazim dhe një humbje, Belgjika përfundoi e treta në Grupin F për t’i dhënë fund aventurës së saj në Botërorin e këtij viti.