Sport

Van Dijk nuk shqetësohet për Argjentinën

Foto: Associated Press/AP
 

Mbrojtësi i Holandës, Virgil van Dijk, ka dërguar mesazhe përkrahëse për Pelen para nisjes së konferencës për shtyp të mërkurën. Holanda dhe Argjentina takohen në çerekfinale të Botërorit të premten.

Më pas, mbrojtësi Van Dijk, foli për duelin me argjentinasit dhe ka thënë se nuk shqetësohet për ta. “Jemi të uritur për suksese dhe kemi ëndrra. Kur je në çerekfinale je vetëm tri ndeshje larg triumfit. Jemi në këtë pozitë tani.