Sport

Ylli i fortë për Vëllaznimin, kalon në gjyëmfinale të Superkupës

Foto: Ilustrim
 

Kampioni në fuqi, Golden Eagle Ylli është gjysmëfinalisti i parë i turneut të Superkupës së Kosovës që po mbahet në Prishtinë. Në ndeshjen e parë çerekfinale që u luajt të mërkurën, Ylli ishte bindshëm më i mirë se Vëllaznimi, të cilin e mposhti me rezultatin e thellë 94:75.

Në gjysmëfinale, Ylli do të përballet me fituesin e ndeshjes mes Sigal Prishtinës dhe Ponte Prizrenit, që zhvillohet sonte prej orës 20:00. Basketbollistët e Yllit ishin gjatë tërë kohës në epërsi ndaj Vëllaznimit, ekip që nuk ishte mjaft i fortë për ta përballuar skuadrën nga Suhareka.