Sport

Vlerësimi i Infantinos për Kupën e Botës në Katar

 

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino e ka përshkruar fazën e hapes së Kupës së Botës si “më të mirën” turneun si “sukses fantastik”.

Ai të mërkurën në Doha ka thënë se cilësia e ndeshjeve, stadiumeve dhe shikueshmërisë është e lart, siç tha ai mesatarisht mbi 51 mijë shikues.