Sport

“Gara” për të zëvendësuar Messin dhe Ronaldon

 

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk janë ende gati t'i thonë lamtumirë Kupës së Botës. Por ora po ecën në karrierën e tyre dhe turneu i Katarit mund të jetë hera e fundit që Messi e Ronaldo do të jenë në skenën më të madhe të futbollit. Me largimin e tyre në mendje, mendimet kthehen natyrshëm në një brez të ri përtej dy futbollistëve që kanë dominuar sportin për 15 vjetët e fundit, duke fituar 12 çmime të “Topit të Artë”, që jepen për lojtarin më të mirë të vitit. Messi e Ronaldo kanë edhe nëntë trofe të Ligës së Kampionëve.

Gjurmët e tyre janë të mëdha dhe për tifozët e shumtë secili qëndron i vetëm si më i madhi i të gjitha kohërave. Pra, nëse ndarja e Messit dhe Ronaldos ka qenë mjaft e vështirë, imagjinoni zëvendësimin e tyre.