Sport

Santos kërkon që Ronaldo të lihet i qetë

Foto: AP
 

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka kërkuar që Cristiano Ronaldo të lihet i qetë. Ronaldo nuk ishte titullar në ndeshjen e fundit të Portugalisë dhe kjo ka shkaktuar debat të madh në Kupën e Botës.

Ai u inkuadrua në 17-të minutat e fundit të fitores 6:1 të Portugalisë ndaj Zvicrës në 1/8 e finales. Po ashtu, Santos nuk bëri të ditur nëse Ronaldo do të jetë titullar në ndeshjen çerekfinale kundër Marokut, që zhvillohet të shtunën.