Sport

Maroku do ta ketë përkrahjen e Afrikës dhe Arabisë në çerekfinale

 

Trajneri i Marokut, Walid Regragui, ka thënë se ekipi i tij do ta ketë përkrahjen e plotë të të gjithë njerëzve nga Afrika dhe Arabia, pasi synon ta shkruajë historinë në Kupën e Botës.

Maroku mund të jetë ekipi i parë nga Afrika që arrin në gjysmëfinale të Botërorit, nëse arrin ta mposht Portugalinë në çerekfinale.