Sport

A duhej të merrte karton të kuq Danilo?

 

Kroacia dhe Brazili kanë barazuar pa gola në pjesën e parë, në ndeshjen e parë të çerekfinales.

Kroatët i janë kundërpërgjigjur mirë sulmit të frikshëm të brazilianëve, ndërsa në minutën e 25-të kanë kërkuar përjashtim të Danilos.