Sport

Vlerësimi i gazetës “Blick” për të ardhmen e Shaqirit dhe Xhakës

Xherdan Shaqiri - Granit Xhaka
 

Shefi i futbollit në gazetën e madhe zvicerane, “Blick”, ka shkruar të premten për të ardhmen e përfaqësueses së Zvicrës. Zvicra tani i kthehet kualifikimeve për Euro 2024, ndërsa analisti Kubilay Tuerkyilmaz ka shkruar se periudha e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit te Zvicra ka përfunduar.

Por Chirstian Finkbeiner, mendon se të dy kanë të ardhme te Zvicra.