Sport

Messi, më i miri i ndeshjes

 

Lionel Messi është shpallur nga FIFA lojtari më i mirë i ndeshjes çerekfinale mes Holandës dhe Argjentinës.

Messi bëri asistim maestral, shënoi gol dhe realizoi penalltinë e parë në serinë e gjuajtjeve nga pika e bardhë.