Sport

Ancelotti llogarit në dyshen Kroos-Modriq edhe përtej këtij sezoni

 

Trajneri Carlo Ancelotti ka insistuar të mërkurën se mesfushorët veteranë Luka Modriq dhe Toni Kroos janë ende lojtarë kyç për Real Madridin, edhe pse çifti nuk u la në bankën e rezervistëve javën e shkuar në kuadër të La Ligas. Reali triumfoi 2:0 në udhëtim tek Athletic Bilbao, ndërsa para Modriqit dhe Kroosit startuan dyshja Eduardo Camavinga dhe Dani Ceballos duke filluar përpara tyre. Kroati Modriq u inkuadrua në minutën e 75-të në vend të Marco Asensions, ndërsa Kroosi dhjetë minuta më vonë e zëvendësoi Ceballosin.

Modriq 37-vjeç dhe Kroos 33 vjeç, të cilët kanë kontrata me klubin madrilen deri në verë, po përballen me konkurrencë të ashpër të brendshme këtë sezon, me Ancelottin që theksoi se Madridi është në një periudhë tranzicioni. Megjithatë, përkundër kësaj, trajneri italian llogarit në dy mesfushorët veteranë edhe përtej këtij sezoni pasi beson se ata së shpejti do t’i rinovojnë kontratat me klubin.