Sport

Garë e fortë në Serie A për vend në Ligën e Kampionëve

Foto: AP
 

Përderisa duket se vetëm një kolaps total mund ta ndalë Napolin nga fitimi i titullit të parë në Serie A në 33 vjet, gara për tri vendet e mbetura që dërgojnë në Ligën e Kampionëve nga Italia po intensifikohet.

Fitorja e Napolit ndaj Salernitanas të shtunën e shkuar, e kombinuar me humbjet e Milanit dhe Interit, i ka dhënë skuadrës nga jugu një epërsi prej 12 pikësh në krye të renditjes. Vetëm tri pikë ndajnë pesë skuadrat menjëherë poshtë Napolit. Milani i vendit të dytë ka 38 pikë, Lazio, Interi dhe Roma kanë nga 37 dhe Atalanta ka 35.