Sport

Wigani shkarkon Kolo Touren pas nëntë ndeshjeve

 

Wigan Athletic ka shkarkuar trajnerin Kolo Toure pasi ai ka dështuar ta fitojë ndonjë prej nëntë ndeshjeve prejse erdhi në krye të skuadrës.

Ish-mbrojtësi i Arsenalit dhe Manchester Cityt zuri vendin e Leam Richardsonit të shkarkuar në muajin nëntor.