Sport

Leedsi fiton 3:1 ndaj Accringtonit

 

Leeds United është kualifikuar në rrethin e pestë të Kupës FA, pas fitores 3:1 ndaj skuadrës së Accringtonit në udhëtim.

Jack Harrison në minutën e 23-të, Junior Firpo në minutën e 66-të dhe Luis Sinisterra në minutën e 68-të shënuan golat e fitores për vizitorët.