Sport

Bytyqi do t’i bashkohet Olympiacosit

 

Reprezentuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Zymer Bytyqi do të largohet nga Konyaspori për ta vazhduar karrierën në Greqi.

Mediumet turke kanë raportuar të martën se Bytyqi përfundimisht ka refuzuar rinovimin e kontratës me Konyasporin dhe tashmë ka arritur marrëveshje personale me skuadrën e Olympiacosit.