Sport

Leedsi huazon Llorenten te Roma

 

Mbrojtësi i Leeds Unitedit, spanjolli Diego Llorente i është bashkuar skuadrës së Romës në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni. Po ashtu, Roma do ta ketë të drejtën e blerjes së plotë të Llorentes në verë për 15 milionë euro.

29-vjeçari është pjesë e Leedsit prej vitit 2020 dhe në total ka shënuar katër gola në 59 paraqitje në të gjitha garat.