Sport

Darmian rinovon kontratën me Interin deri më 2024

 

Mbrojtësi i krahut, Matteo Darmian do të jetë pjesë e skuadrës së Interit edhe përtej sezonit aktual. Darmian të enjten ka rinovuar kontratën që i skadonte në fund të këtij sezoni dhe do të bartë fanellën e Interit deri në verën e vitit 2024, ka njoftuar ekipi nga Serie A.

“Interi ka kënaqësinë të njoftoj se Matteo Darmian është pajtuar ta rinovojë kontratën me klubin; ai do të mbetet tek Interi deri më 30 qershor të vitit 2024”, ka njoftuar Interi.