Sport

Ethemi vendimtar në fitoren e Istanbulsporit

 

Ethemi vendimtar në fitoren e Istanbulsporit Valon Ethemi ka qenë vendimtar në fitoren e Istanbulsporit. Istanbulspori fitoi të enjten në udhëtim ndaj Konyasorit me rezultatin 1:0. Goli i fitores u shënua në minutën e 67-të.

Pas gjuajtjes së Ethemit, topi u devijua nga Cebrail Karayel dhe përfundoi në rrjetë.