Sport

Loshaj debuton me asistim dhe fitore

 

Reprezentuesi i Kosovës, Florian Loshaj ka debutuar me sukses te skuadra e Superligës së Turqisë, Istanbulspor.

Istanbulspori të dielën fitoi 2:1 ndaj Alanyasporit. Ndeshja i takoi javës së 23-të të elitës turke.