Sport

Napoli e Rrahmani bëjnë edhe një hap drejt titullit

 

Napoli nuk ka lejuar befasi në xhiron e 21-të të Serie A.

Të dielën, Napoli fitoi 3:0 në udhëtim ndaj Spezias për të bërë edhe një hap drejt titullit të kampionit të Italisë. Napoli tani udhëheq në tabelë me 56 pikë dhe ka krijuar epërsi shumë të madhe ndaj përcjellësve.